Dodany: 09.05.2005 19:46|Autor:

Książka: Zwięzła encyklopedia konserwatyzmu
Miner Brad
Notę wprowadził(a): PanDzikus

Konserwatyzm jest bodaj najważniejszym i najciekawszym ruchem politycznym naszych czasów, a mimo to chyba najmniej rozumianym. Brad Miner podjął wyzwanie zdefiniowania podstawowych idei tego ruchu poprzez prezentację jego czołowych przedstawicieli, głównych instytucji oraz doniosłych wydarzeń historycznych, od początków aż do prądów współczesnych. Ukazuje wszystkie jego ważne aspekty - ekonomiczny, polityczny i duchowy - oraz odpowiada na pytanie, jak się narodził i dlaczego jest dzisiaj bardziej popularny niż kiedykolwiek. Encyklopedię wieńczy pięć esejów, autorstwa cenionych konserwatystów, zatytułowanych "Geneza myśli konserwatywnej", które przedstawiają rozwój doktryny od starożytności po czasy współczesne.

Na końcu encyklopedii umieszczono pięć esejów autorstwa cenionych konserwatystów, zatytułowanych "Geneza myśli konserwatywnej", które przedstawiają rozwój doktryny od starożytności po czasy współczesne.

[Zysk i S-ka, 1999]

Miner nie ominął w swoim zestawieniu także przedstawicieli klasycznego liberalizmu, od Adama Smitha począwszy, a na takich nazwiskach, jak: Fryderyk von Hayek, Ludwig von Mises, Albert Nock czy Milton Friedman, skończywszy.