Dodany: 17.03.2024 16:52|Autor:

"My Mechanical Romance" opowiada o Bel, klasowej outsiderce, która nie chce myśleć o przyszłości. Szczególnie po tym, jak jej ojciec nagle odszedł pół roku temu, zmuszając ją do zmiany szkoły i wyprowadzki. Studia i przedmioty rozszerzone wydają się żartem, a zajęcia pozaszkolne nie wchodzą w grę. Jednak gdy Bel przypadkowo odkrywa swój talent do inżynierii, Pani Voss przekonuje ją podstępem, by dołączyła do klubu robotyki.

Mateo Luna, kapitan drużyny robotyków, a jednocześnie najpopularniejszy, najprzystojniejszy i najbardziej ambitny chłopak w szkole jest całkowitym przeciwieństwem Bel. Dla niego zawody krajowe, w których jego drużyna bierze udział, to walka na śmierć i życie. Bel jednak nie ma o nich kompletnie pojęcia. Aby ją zmotywować i jednocześnie nauczyć podstaw programowania, Teo spotyka się z nią po lekcjach. Im więcej czasu spędzają razem, tym bardziej staje się jasne, że budują nie tylko kolejnego robota.

"My Mechanical Romance" to lekka, wciągająca i pełna doskonałego humoru powieść, która opowiada o rywalizacji, pierwszej miłości i robotyce, w której dziewczyny również są mistrzami. Książka była nominowana do nagrody Goodreads Choice Award w kategorii najlepsza powieść YA 2022 roku.

Alexene Farol Follmuth, która publikuje również pod pseudonimem Olivie Blake, to autorka bestsellerowego "The Atlas Six". Tworzy powieści głównie w gatunku YA i nieustannie podbija nimi serca czytelników.

[Wydawnictwo You and YA, 2023]