Dodany: 17.03.2024 10:39|Autor:

Książka: Terrazona
Żyliński Jarosław (Żyliński Jarek)
Notę wprowadził(a): Marylek

Ośmioletni Kuba bardzo chciałby się z kimś zaprzyjaźnić, ale rodzice nie ułatwiają mu tego zadania - jako jedna z niewielu osób z klasy nie ma telefonu, na którym mógłby grać i korzystać z internetu. Jak żyć? Pewnego dnia podczas przerwy, znudzony obserwowaniem wpatrzonych w smartfony kolegów, zauważa starannie narysowany na ławce symbol, a pod nim napis "Znajdź Terrazonę!". Jest to początek przygody, która nie ma nic wspólnego z żadną ze znanych jego kolegom aplikacji.

"Bajki mają moc"

Bajki mają wielką moc. Opowieści mają moc. Uwielbiamy obserwować bohaterów, którzy są do nas podobni i potrafią tak wiele osiągnąć mimo swoich niedoskonałości. Don Kichot, Bilbo Baggins, Harry Potter - choć nie istnieją poza wyobraźnią, to jednak odnajdujemy w nich ziarenko siebie.

W "Bajkach, które mają moc" zapraszamy dzieci do świata pełnego empatii i wsparcia. Znajdą w nim bohaterów, którzy zmagają się z niedoskonałościami lub trudnościami - czasem codziennymi, jak zajęcia szkolne, a czasem wyjątkowymi, jak depresja rodzica. Dzieci, widząc ziarenko podobieństwa w nawet odrealnionej postaci, podążają za nią, by dowiedzieć się, jak skończy się jej przygoda, czy wszystko będzie dobrze. Tak rodzi się nadzieja. Może ta historia poprawi humor twojemu dziecku? Pozwoli lepiej pomyśleć o sobie samym i z uśmiechem wyjść rano do szkoły? Może łatwiej będzie mu lub jej uwierzyć w to, że trudne chwile mijają?

[Wydawnictwo EmpikGo, 2023]