Dodany: 04.03.2024 23:35|Autor:

Książka: Mamy chwile
Południkiewicz-Kędzior Patrycja
Notę wprowadził(a): margines

Mały Stefcio ma cztery lata, włosy w kolorze jasnej czekolady i najlepszą mamę na świecie. Czułą, wrażliwą, uważną na potrzeby synka i swoje własne. Oto historia o tym, że każda mama potrzebuje czasami złapać oddech, napić się ciepłej kawy i zebrać myśli. Po prostu mieć chwilę dla siebie. A wszystko to widziane oczami roztropnego czterolatka.

W czasach gdy tak dużo mówi się mamom o self-care, niewiele myśli się o tym, jak wyjaśnić tę ideę dzieciom. Ta książka może stać się pierwszym krokiem do zrozumienia przez twojego malucha, co znaczy "chwila dla siebie" i dlaczego tak bardzo jej czasami potrzebujesz.

Patrycja Południkiewicz-Kędzior - doświadczona copywriterka i trochę mniej doświadczona mama. Taka, która na co dzień przytula, rozumie, ociera łzy, śmieje się i dba. Po prostu stara się być najlepszą mamą na świecie. Jakiś czas temu zrozumiała, że aby naprawdę się nią stać, potrzebuje czasami chwili dla siebie. I napisała o tym książkę.

Zuzanna Milewska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ilustratorka, muralistka, a także graficzka kultowej marki Pan Tu Nie Stał. W 2021 roku razem z Fundacją Viva! stworzyła kampanię Cyrk Bez Zwierząt.

"To nie tylko rewelacyjne wsparcie w znalezieniu chwili wytchnienia dla każdej z mam! W tej niewielkiej książeczce autorka przemawia do młodych czytelników ich językiem - łącząc piękny świat dzieci i dorosłych. Patrycja Południkiewicz-Kędzior w zabawny i błyskotliwy sposób pokazuje, jak ważny jest krótki moment oddechu dla mam i ich dzieci w codziennych zabawach i licznych przygodach. Wśród pięknych ilustracji autorka przeplata niezwykłe lekcje wzajemnego zrozumienia i wsparcia w najcenniejszej relacji jaka istnieje - mamy i dziecka".

Karolina Dudzik, Opiekunka Terapii w Wellbee

"Ta krótka historia jest niezwykle pojemna - pojemna o ważne wątki, o których warto z dzieckiem rozmawiać. O roli odpoczynku, o pytaniu siebie »co we mnie gra?«, o potrzebach, które są naszymi drogowskazami, a nawet o wątku muzykoterapii i ekspresji siebie. To niezwykle wartościowa pozycja - zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica".

Ewa Oleńkiewicz, psycholożka, terapeutka, mama, Instagram: psychologia.macierzynstwa

[Wydawnictwo Studio Koloru, 2023]