Dodany: 03.03.2024 08:51|Autor:

Książka: Podróż do Alfy Centauri
O'Brien Michael D.
Notę wprowadził(a): Rosco

Kosmos. Gigantyczny statek zdąża do położonego najbliżej naszego Układu Słonecznego potrójnego układu Alfy Centauri. Jednym z pasażerów jest Neil de Hoyos, ekscentryczny naukowiec, którego odkrycia znalazły zastosowanie w konstrukcji statku. Zdecydował się na podróż, by wyrwać się spod władzy pozornie przyjaznego rządu totalitarnego, który na Ziemi kontroluje wszystko.

Czy czekające go niespodzianki zweryfikują jego przypuszczenia, ukażą prawdziwy, nowy horyzont?

Autor wprowadza nas w świat fascynacji nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, wraz z płynącymi z nich korzyściami i zagrożeniami. Skłania do refleksji nad przyszłością naszego świata. Czy ludzie będą opierać się tylko na własnych osiągnięciach, czy zwrócą się w stronę Prawdy - jedynego Źródła miłości i wszelkiego dobra?

"W »Podróży do Alfy Centauri« umieściłem dzisiejszą ludzkość w przyszłości odległej o około sto lat. Jeśli nasze obecne obsesje (i uzależnienia) nie zostaną nazwane po imieniu i jeśli nie wrócimy do całej prawdy o człowieku, przedstawiony tu scenariusz może stać się rzeczywistością".

Autor

Michael D. O’Brien (ur. w 1948 r. w Ottawie), kanadyjski pisarz katolicki, publicysta, malarz, wykładowca, autor bestsellerowych powieści przetłumaczonych na wiele języków. Po polsku ukazały się: "Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy", "Dom Sophii", "Teofil". W swojej twórczości porusza problemy współczesnego człowieka we wszystkich jego wymiarach, zwłaszcza duchowym. Znany jest jako bezkompromisowy krytyk antychrześcijańskich trendów we współczesnej polityce i kulturze.

[Edycja Świętego Pawła, 2018]