Dodany: 02.03.2024 14:21|Autor:

Nic nie wzbudza w nas większych obaw niż perspektywa poddania się operacji chirurgicznej. Niezależnie od tego, czy sami mamy zostać pacjentami, czy operowana będzie bliska osoba, rodzi się w nas wiele pytań i wątpliwości związanych z zabiegiem. W tej książce zawarto opisy 73 najczęściej wykonywanych operacji. W prosty i zrozumiały sposób przedstawiono wiedzę niezbędną każdemu pacjentowi, który chciałby w pełni świadomie poddać się leczeniu. W opisie każdego zabiegu można znaleźć odpowiedzi na najistotniejsze pytania:
- Co jest powodem operacji i czy jest ona rzeczywiście konieczna?
- Jak przebiega zabieg operacyjny?
- Co chirurg chce osiągnąć, przeprowadzając operację?
- Jak długo trwa rekonwalescencja i czy wiąże się z bólem lub innymi nieprzyjemnymi doznaniami?

Książka wyjaśnia również to, co każdy pacjent powinien wiedzieć na temat najczęściej wykonywanych badań laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej i diagnostycznych zabiegów chirurgicznych, między innymi angiografii, cewnikowania serca, ultrasonografu, pozytronowej tomografii emisyjnej (PET), laparoskopii, kolposkopii, rezonansu magnetycznego i biopsji. Można w niej znaleźć opisy przetaczania krwi, przeszczepiania tkanek, narządów oraz szpiku kostnego.

Napisana przez znakomitego chirurga i starannie ilustrowana ponad 350 rycinami wyjaśniającymi krok po kroku poszczególne zagadnienia, książka dostarcza wszechstronnych informacji na temat tego, co czeka pacjenta w sali operacyjnej.

[Wydawnictwo KDC, 2006]