Dodany: 22.02.2024 18:31|Autor: żabula

Czytatnik:

Przeczytane w 2024r

1. Księga czterech (Gajek Grzegorz) audiobook;
pierwsze opowiadanie "Drobina serca" niezbyt mnie przekonało - za dużo nawiązań do innych książek, zwłaszcza Sherlocka Holmesa. Potem bohaterowie stają się coraz wyraźniejsi, lepiej opisani, akcja coraz bardziej wartka. Nawet oderwane od miastowego a'la wiktoriańskiego klimatu "W domu ojca" leci gładko. Bardzo żałowałam, że książka już się skończyła i nie ma kontynuacji.
2. Wszyscy tak jeżdżą (Józefiak Bartosz)
3. Północna granica (Kres Feliks W. (właśc. Chmielecki Witold)) audiobook, w trakcie, na razie jakoś mnie nie przekonuje.
4. Czarodziejka z ulicy Grodzkiej (Kubasiewicz Magdalena) audiobook, wybrana na chybił-trafił ale wciągnęła
5. Czarodziejka z ulicy Reymonta (Kubasiewicz Magdalena) audiobook Mam nadzieję na więcej Złomira w przyszłości
6. Spalić wiedźmę (Kubasiewicz Magdalena) audiobook
kolejne spotkanie z tą samą autorką, kolejne książki pochłaniam coraz szybciej, nie wiem czy pióro pani Kubasiewicz się wyrabia, czy ja bardziej przyzwyczajam się do jej sposobu pisania. Na pewno chciałabym więcej przeczytać o Pierwszej Wiedźmie, tak by uzupełnić lukę między "Spalić wiedźmę" a postacią o której wspomina "Czarodziejka z ulicy Grodzkiej".
7. Kołysanka dla czarownicy (Kubasiewicz Magdalena) audiobook, kolejne spotkanie z panią Kubasiewicz. Tym razem inne uniwersum, może na pierwszy rzut oka mniej barwne ale tak samo, jeśli nie bardziej wciągające. Główna bohaterka na razie irytująca ale to chyba dobrze że postać wzbudza jakieś emocje, nawet negatywne.
8. Przysługa dla Czarnoksiężnika (Kubasiewicz Magdalena) audiobook, kolejny z rozpędu
9. Klątwa dla demona (Kubasiewicz Magdalena) audiobook, teraz to już wpadłam jak śliwka w kompot
10. Zaklęcie dla czarownika (Kubasiewicz Magdalena) audiobook; i na razie ostatnia z serii, całość zajęła mi tydzień. Magiczny Londyn znacznie bardziej intrygujący niż magiczna Warszawa z poprzednich części.
11. Cień i kość (Bardugo Leigh) z pewnym smutkiem stwierdzam że serial chyba podobał mi się trochę bardziej
12. Mechanik: Kulisy padoku Formuły 1 i tajemnice rywalizacji (Priestley Marc) audiobook; teraz obecne konflikty w F1 mają więcej sensu
13. Szary płaszcz (Mortka Marcin) audiobook dzień po premierze
14. Krew i popiół (Armentrout Jennifer L. (pseud. Lynn J.))