Dodany: 22.02.2024 14:23|Autor:

Książka: Życie pod wiatr
Łoziński Krzysztof
Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Zbiór najciekawszych reportaży Krzysztofa Łozińskiego w książce pod tytułem "Życie pod wiatr" to reportaże o tym, co spotkało jego pokolenie.

"Życie pod wiatr" to literatura faktu opisująca połowę XX oraz początek XXI wieku. Są to czasy, w których przyszło żyć samemu autorowi. Książka zawiera reportaże, przedstawia historię Polski i świata oraz przybliża życie mieszkańców krajów azjatyckich.

Publikacja składa się z trzech części. Pierwsza część to "Reportaże z mojego życia", w których znajdziemy, między innymi historię na temat "czasów Bieruta", a także teksty, takie jak: "Cała Polska czeka na swego Dubczeka" czy "Jak się topić, to w Mekongu".

Druga część - "Świat w moich czasach" to kolejne reportaże, takie jak: "Zabawa w Atomice", "Koreański Ludowo - Demokratyczny Raj Robotników" czy "Ludzie ginęli na Tiananmen".

Trzeci rozdział to "Nasze polskie sprawy" w tej części Łoziński porusza, między innymi sprawę Krzysztofa Olewnika, zagubionych dzieci czy KODU. Łącznie w książce znajduje się 25 tekstów. Czytelnik będzie miał również możliwość podziwiania przepięknych ilustracji gór oraz mało znanych zakątków z tej właśnie części świata.

Krzysztof Łoziński urodził się 16 lipca 1948 w Warszawie. Pisarz, publicysta i działacz opozycji w PRL. Za swoją działalność był nękany przez Służbę Bezpieczeństwa i więziony. Jeden z 21 założycieli Stowarzyszenia KOD. Autor 11 książek, między innymi, takich jak: "Piekło Środka - Chiny a prawa człowieka. 10 lat później" (1994), "Raport gęgaczy" (2016), "Ślady na śniegu. Opowieści nie tylko górskie" (2002).

[Wydawnictwo Naukowe Scriptorium, 2017]