Dodany: 04.06.2004 19:44|Autor: forsberg

bez tytułu

Trzy opowiadania umiejscowione w mrocznym świecie wykreowanym przez jednego z czołowych pisarzy fantastyki na świecie, których bohaterem jest tajemniczy i nieśmiertelny Kane.

W pierwszym z nich, zatytułowanym "Miraż", bohater po przegranej bitwie umyka do starożytnej puszczy. Wkrótce spotyka tam nie mniej tajemniczą, niż on sam, postać. Jak się jednak okazuje, nie wszystko jest tym, czym z pozoru się wydaje...

Kane, ścigany przez lorda, ukrywa się w zapomnianym i opuszczonym mieście. Okazuje się jednak, że nie jest ono do końca opuszczone: pomiędzy budynkami zamieszkała pewna dziewczyna o dziwnych zdolnościach. W jaki sposób tym razem nieśmiertelny Kane wyjdzie z opresji?

W ostatnim Kane, pół żywy wśród śnieżnej zamieci, dociera do zamku na samym "krańcu" świata. Z początku wydaje się, że jego mieszkańcy są zwykłymi ludźmi i mają zwykłe problemy, jeśli można tak powiedzieć o tych niecywilizowanych stronach. W końcu odkrywa jednak sekret, który kryje się w tych okolicach, i jak zwykle, po raz kolejny pozostawi za sobą tylko śmierć i zniszczenie.

Książki Wagnera, mimo że może inaczej to wyglądać na pierwszy rzut oka, są napisane w sposób "wielowarstwowy". Poza wartką akcją i niezwykle ciekawą fabułą, posiadają również tzw. drugie dno. Co ono zawiera? Myślę, że najlepiej, jeśli sam się przekonasz - na swój własny sposób. Polecam.