Dodany: 17.01.2024 23:29|Autor:

Umiejętnie przeprowadzona głodówka stanowi najskuteczniejszy i zarazem najbardziej bezpieczny sposób zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Jest też najbardziej naturalną metodą pozbycia się trucizn i szkodliwych dla zdrowia produktów przemiany materii, gromadzonych w organizmie przez wiele lat.

Nasza książka, która powstała jako poradnik lekarski dla osób uczestniczących w tygodniowym poście zainspirowanym przez niemiecką stację telewizyjną Bayerischer Rundfunk, pomogła już ponad milionowi osób przeprowadzić z powodzeniem samodzielną głodówkę - na wakacjach, podczas urlopu spędzonego w domu, a nawet bez przerywania pracy zawodowej. Autor poradnika - doświadczony lekarz - tłumaczy, co dzieje się w organizmie podczas głodówki i w jaki sposób można wspomóc zachodzące w nim naturalne procesy, by przejść przez okres postu bez przykrych objawów i w pełni sił fizycznych.

Czytelnicy docenią zapewne zamieszczony w książce szczegółowy harmonogram, który zawiera zalecenia i rady dotyczące dnia poprzedzającego głodówkę, poszczególnych dni postu, prawidłowego sposobu zakończenia głodówki i stopniowego przejścia do właściwej, zdrowej, pełnowartościowej diety. Czytelnik naszego poradnika otrzyma liczne cenne wskazówki dotyczące zdrowej diety, które ułatwią mu odejście od złych przyzwyczajeń żywieniowych po zakończeniu postu. W naszej książce zawarte są również informacje dotyczące głodówki jako jednej z najskuteczniejszych metod leczenia licznych chorób związanych z zaburzeniami przemiany materii.

[Wydawnictwo Cedrus Publishing House, 1993]