Dodany: 16.01.2024 00:13|Autor:

Książka: Co robimy gdy śpimy
Farinella Matteo
Notę wprowadził(a): margines

Książka "Co robimy, gdy śpimy" zaprasza w podróż po uśpionym mózgu i pozwala poznać jego sekrety:
- dlaczego co noc się wyłącza
- czym są sny
- gdzie są zapisywane wspomnienia
-dlaczego trzeba się wysypiać.

Będziesz towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać. Rusza więc po różnych rejonach śpiącego mózgu.

Książka ma formę powieści graficznej. Podobnie jak w kultowej bajce "Było sobie życie" kluczowe elementy i struktury zostały spersonifikowane. Zabawne postaci i fabularna narracja pobudzają wyobraźnię dzieci i pomagają zrozumieć trudne lub abstrakcyjne zjawiska.

Seria "Chcę wiedzieć więcej" jest przeznaczona dla ciekawych świata dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wiedza podana jest zawsze w ciekawy i atrakcyjny sposób, podobnie jak w innych cyklach "Akademii Mądrego Dziecka" przeznaczonych dla starszych dzieci: "Przygody z nauką", "Chcę wiedzieć", "Pomóż mi przetrwać", "Wiem, co jem".

O autorze: Dr Mateo Farinella jest wybitnym włoskim neurobiologiem, który łączy wiedzę z pasją do rysowania i popularyzowania nauki. Specjalizuje się w obrazowych opowieściach o mózgu.

[Wydawnictwo HarperKids, 2022]