Dodany: 28.11.2023 13:51|Autor:

Zadbaj o swoje (cyber)bezpieczeństwo

Żyjemy w coraz bardziej ucyfrowionym świecie. Wszystko, co tylko można przenieść do internetu, przenosimy. W sieci się komunikujemy, oddajemy rozrywce i nauce, robimy zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe. Bo tak jest szybciej, taniej, wygodniej. Zwłaszcza że "podręczne centrum operacyjne", czyli smartfon, mamy zawsze ze sobą. Dotąd ta opowieść brzmi jak bajka - niestety, jak każda bajka, i ta ma negatywnego bohatera. Temu na imię złodziej danych. Czyhający na nasze zdjęcia, kontakty, numery kart płatniczych, hasła do banków, poczty, aplikacji społecznościowych czy sklepów internetowych bandyta, który jest w stanie niepokojąco łatwo przeniknąć do oprogramowania przenośnych urządzeń i okraść nas ze wszystkiego, co w nich cenne.

Producenci sprzętu elektronicznego i twórcy dedykowanego mu oprogramowania opracowują coraz doskonalsze zabezpieczenia przed aktywnością cyfrowych łupieżców. Są one skuteczne, o ile potrafi się z nich odpowiednio korzystać. Na szczęście dotycząca ich wiedza nie jest przeznaczona jedynie dla osób z wykształceniem informatycznym. Jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, ale chcesz się dowiedzieć, jak bezpiecznie korzystać ze swojego smartfona czy tabletu, ta książka jest dla Ciebie.

- Rodzaje ataków przeprowadzanych przez cyberprzestępców na urządzenia mobilne
- Podstawowe metody zabezpieczania urządzeń oferowane przez dostawców mobilnych systemów operacyjnych
- Użyteczne rozwiązania mające na celu ochronę instalowanych i używanych aplikacji
- Zaawansowane rozwiązania zabezpieczające
- Dobre praktyki związane z kupnem i ze sprzedażą urządzenia mobilnego

[Wydawnictwo Helion, 2023]