Dodany: 08.09.2023 22:59|Autor:

Książkowa podróż przez elementarze z różnych stron świata: 25 krajów sportretowanych przez pryzmat pierwszych zdań do nauki czytania.

Pamiętacie swoją pierwszą lekcję i pierwszą czytankę? A może dopiero szykujecie się do szkoły? Czy wiecie, jak brzmi pierwsze zdanie, które przeczytacie? W tej książce znajdziecie pierwsze zdanie z elementarza waszych dziadków. A potem dowiecie się, od czego zaczynają naukę dzieci w innych krajach. Także w tych, w których używa się innych alfabetów niż u nas.

Dzisiaj czytamy książkę. Oto kura i zajączek. Pora deszczowa bardzo zelżała. Lejla doi krowę… A Ala ma kota.

Projekt książki zdobył nagrodę główną w konkursie Jasnowidze 2014. Jury Wydawnictwa Dwie Siostry napisało w werdykcie:

"Niezwykle nośna i oryginalna koncepcja tej książki zaprasza czytelnika do międzykulturowej podróży. Wehikułem są w niej pierwsze zdania, których dzieci w różnych krajach uczą się z elementarzy i podręczników. Oglądamy więc świat, który wyłania się z języka pisanego: pierwsze, najbardziej elementarne obrazy, z którymi obcują początkujący czytelnicy. W każdym języku ten zapisany świat zaczyna się inaczej - a podróż tropem tych różnic może być fascynująca".

[Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016]