Dodany: 28.08.2023 18:23|Autor:

Książka: Mroczny sobowtór
Stroud Jonathan
Notę wprowadził(a): Marylek

Widma na strychu? Zjawy przy łóżku? Od tego jest Lockwood i spółka!

Przerażający wysyp duchów powoduje chaos w całym Londynie. Podczas gdy policja, rząd i prywatni detektywi są bezradni, trio z najmłodszej londyńskiej agencji detektywistycznej podejmuje największe jak dotąd wyzwanie w karierze. To będzie prawdziwy horror!

Agenci z Lockwood i Spółka, początkowo wyłączeni z dochodzenia nad źródłem tego wysypu zjawisk paranormalnych, i tak pracują pełną parą. Anthony niczego się nie boi, George rozwiąże każdą zagadkę, Lucy puszcza wodze swojego talentu, a duch zamknięty w słoju rzuca sardoniczne komentarze.

Od kiedy Lockwood odsłonił przed Lucy i George’em kilka faktów ze swojej przeszłości, cała trójka jeszcze bardziej się zbliżyła, a Lucy czuje, że na Portland Row jest jej prawdziwy dom. Gdyby tylko nie pojawiła się w nim nowa asystentka Lockwooda, irytująca, energiczna i kompetentna Holly Munro…

Tymczasem w Londynie jest coraz więcej nawiedzonych domów, nocnych napaści i niesamowitych zdarzeń. Czy Lockwood i Spółka zdołają odłożyć na bok niesnaski? A może narastający konflikt narazi ich wszystkich na śmiertelne niebezpieczeństwo?

W najnowszej części serii "Lockwood i Spółka" robi się naprawdę groźnie, napięcie rośnie, a wraz z nim powstają nowe więzi i nieoczekiwane sojusze.

"To powieść, którą będziecie czytali do późna w nocy, ale na pewno przy zapalonym świetle. Stroud genialnie buduje w pełni wiarygodny świat, tak podobny do naszego, a jednak tak niepokojąco odmienny".

Rick Riordan

"Stroud po raz kolejny demonstruje swój znakomity warsztat pisarski. (…) Fabuła toczy się w znakomitym tempie, opisy ujmują finezją języka, a wszystko okraszone jest przewrotnym poczuciem humoru. Nieoczekiwany zwrot akcji w samej końcówce trzeciego tomu sprawi, że fani serii »Lockwood i Spółka« nie będą mogli się doczekać czwartej części".

"Booklist"

"Ukazanie się najnowszej części »Lockwood i Spółka« to zdecydowanie jedno z literackich wydarzeń roku. Jonathan Stroud nie tylko bajecznie pisze, ale wymyśla jedne z najbardziej kreatywnych fabuł, na jakie można natrafić. Każdy tom serii podbija napięcie coraz wyżej, w miarę jak historia się zagęszcza, z każdą kolejną przygodą rośnie też nasza sympatia dla młodych łowców duchów".

Lovereading4kids

[Wydawnictwo Poradnia K, 2023]