Dodany: 22.08.2023 15:06|Autor:

Kieran Setiya pokazuje nam, że filozofia może być cennym narzędziem w radzeniu sobie z trudnościami towarzyszącymi tzw. kryzysowi wieku średniego, który - jak przekonuje autor - może przyjść nadspodziewanie wcześnie. Setiya z właściwym sobie humorem wnikliwie analizuje poczucie bezsensu i tęsknoty za utraconą młodością i czasem, kiedy wszystkie życiowe drogi były jeszcze możliwe.

"Kryzys wieku średniego ma swoją fascynującą historię. Warto ją poznać, aby życiowe przesilenie przekuć w szansę".

Jarosław Kuisz

"Jeśli zamartwiacie się nieodwracalnością czasu, analizujecie życiowe porażki, a w czasie bezsennych nocy pytacie same siebie: »czy coś się jeszcze wydarzy?« - przeczytajcie tę książkę. Wiem, poradników jest aż za dużo, ale ten łączy w sobie lekkość eseju, racjonalne podejście oraz historię filozofii. Daje również odpowiedź na frapujące pytanie: kiedy zaczyna się wiek średni i czy zawsze musi wiązać się z kryzysem?"

Sylwia Chutnik

"Ta świetna książka pokazuje, że filozofia była i wciąż jest najskuteczniejszą metodą refleksji nad nieodłącznymi aspektami życia: przemijaniem, utratą i śmiercią. Refleksji, a zatem oswajania - co bynajmniej nie oznacza ani zaprzeczenia, ani idealizacji. Lektura obowiązkowa dla wszystkich przemijających, niezależnie od wieku i stanu ducha".

Tomasz Stawiszyński

Kieran Setiya - filozof, etyk, wykładowca w prestiżowym Massachusetts Institute of Technology. Autor bestsellerów, wyróżniony m.in. w rankingu najlepszych książek "The Economist".

[Fundacja Kultury Liberalnej, 2023]