Dodany: 15.07.2023 23:28|Autor:

Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że twoje życie zostało policzone na godziny?

Napisany przez życie thriller opowiada o odwadze, jakiej potrzeba, by w paranoicznym świecie służb specjalnych stawić czoło własnym winom i lękom. To zarazem dramatyczna historia oficerów polskiego kontrwywiadu, którzy musieli poznać czym jest śmierć, by na końcu drogi zrozumieć, jak żyć.

Poznaj prawdę o służbach specjalnych - o bezwzględnym, niewidzialnym świecie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który istnieje tuż pod powierzchnią i ma większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, niż mogłoby się wydawać.

Od wydawcy:

Są prawdy zbyt prawdziwe, by o nich opowiadać - ale które opowiedzieć trzeba. Takie jak autentyczna historia oficera ABW, który na początku lat 90 został zwerbowany do służb specjalnych, odbył ekstremalnie trudne szkolenie i trafił do jednostki osłaniającej wschodnią granicę kraju. Zaczął od najniższego szczebla, by w krótkim czasie zostać szefem Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie - najważniejszej jednostki kontrwywiadowczej na wschód od Wisły. W trakcie kilkunastu lat służby poznał mechanizmy funkcjonowania agentów obcych państw w Polsce i dowiedział się, jak działa i czym naprawdę zajmuje się kontrwywiad. Fakty, które odkrył, aż do tego momentu były ukrywane przed opinią publiczną. Nie bez powodu...

[Wydawnictwo Wojciech Sumliński Reporter, 2016]