Dodany: 24.06.2023 03:13|Autor:

Książka: Świat lasu
Schmidt Egon, Veres László
Notę wprowadził(a): Marylek

Książka ta zapozna Was z wieloma zwierzętami żyjącymi w lesie, w którym od ściółki po sam czubek korony drzew mieszkają różne stworzenia. Wszędzie tam jest mnóstwo rzeczy do oglądania, lecz my zostaniemy na razie na ziemi, wśród starych pni i zieleniących się między nimi krzewów.

Zobaczycie, ile zwierząt żyje, mieszka i żeruje na najniższych piętrach lasu. Dzięki tej książce, będziecie umieli w czasie wycieczki rozpoznać dąbrowę i las bukowy, zauważycie nornika szperającego w ściółce leśnej i piękną zieloną jaszczurkę wygrzewającą się na słońcu. Nie przestraszycie się skaczących żab. Na rozkładanych stronach książki poukrywaliśmy zwierzęta przedstawione później każde z osobna. Cyferki przy ich nazwach zdradzają, ilu przedstawicieli danego gatunku powinniście odnaleźć na rozkładanych stronicach.

W książce znajdziecie również zwierzęta, które coraz rzadziej można spotkać w naszym kraju. Aby nie wyginęły do reszty, trzeba otoczyć je szczególną ochroną. Nie wolno im robić krzywdy ani ich zabijać!

Książka jest pierwszą z ośmiu, które ukażą się w tej serii.

Niecierpliwym zdradzimy na tylnej stronie okładki tajemnicę, jakie miejsca odkryjemy podczas następnej wspólnej wędrówki.

[Wydawnictwo Kleks, 1992]