Dodany: 12.06.2023 00:11|Autor:

To niezwykły przewodnik, w którym specjaliści: Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak i Przemysław Jędrzejewski, dzielą się swoją wiedzą z zakresu poszukiwań genealogicznych. Pokazują, od czego zacząć i omawiają istotne dokumenty archiwalne, internetowe bazy danych oraz programy do tworzenia drzew genealogicznych. Udowadniają, że wiele informacji można uzyskać, nie ruszając się z domu, a genealogia w ciekawy sposób łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Autorzy na ponad stu siedemdziesięciu stronach szczegółowo opisują najważniejsze etapy poszukiwania przodków, które muszą zostać zrealizować, aby osiągnąć sukces. Udowodniają, że każdy z nas ma w domu archiwum i wyjaśniają jak o nie zadbać. Poczatkującym genealogom pomagają przygotować się do pierwszej wizyty w Archiwum Państwowym. Współczesny genealog wykorzystuje w swojej pracy najnowsze technologie, nie tylko tworząc wirtualne drzewo genealogiczne, czy przeglądając zdigitalizowane dokumenty, ale również badając w laboratorium swoje DNA. Autorzy podpowiadają jak wykonać taki test, jaką firmę wybrać, jaki jest koszt badania oraz jak wykorzystać te informacje w swoich badaniach genealogicznych.

Kinga, Karolina i Przemysław w swojej książce pokazują, że nie ma znaczenia, z jakiej grupy społecznej wywodzili się Twoi przodkowie; szlachta, mieszczaństwo czy chłopstwo, że nie ma również znaczenia, jakiego byli wyznania! Jeśli mieszkali na terenie dawnej i dzisiejszej Polski, możesz spróbować odkryć ich historię!

Odkryj z nami historię swoich przodków!

[Wydawnictwo Olesiejuk, 2022]