Dodany: 22.05.2023 00:03|Autor: Kamil Żółkiewicz

Prawdziwa przygoda z ptakami

Oficjalna recenzja PWN
Recenzent: Kamil Żółkiewicz

Czy lubisz obserwować ptaki? Czy wiesz, jakie gatunki ptaków żyją w Twojej okolicy? Czy potrafisz je rozpoznać po wyglądzie i śpiewie? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o ptasim świecie i nauczyć się więcej o tych fascynujących zwierzętach, warto zainteresować się jednym tytułem. To "Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych - ptaki" Eve Herrmann i Roberta Rocchiego - nie tylko bogato ilustrowana książka dla dzieci, ale także zeszyt z ciekawymi zadaniami i zabawami, które pozwolą Ci lepiej poznać i podziwiać ptaki.

Książka składa się z kilku rozdziałów, z których czytelnik może dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać ptaki na podstawie ich wyglądu, budowy i odgłosów, jaką rolę odgrywają w ekosystemie, jakie są ich zwyczaje i rekordy. Każdy rozdział zawiera także praktyczne zadania, które wymagają obserwacji otoczenia, rysowania, wycinania i klejenia. Dzięki temu książka staje się interaktywna i angażująca.

Jednym z największych atutów jest możliwość odsłuchania śpiewu ptaków za pomocą aplikacji Nathan Live. Wystarczy zeskanować sylwetkę ptaka na wybranej stronie książki, a usłyszymy jego charakterystyczny głos. To świetny sposób na zapamiętanie odgłosów i nauczenie się ich rozróżniania. Aplikacja jest prosta w obsłudze i ma dobrej jakości nagrania.

Książka jest przeznaczona dla dzieci od 7 lat, ale może być ciekawa także dla starszych czytelników. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników przyrody i zwierząt. Książka uczy szacunku do ptaków i pokazuje, jak wiele możemy się od nich nauczyć. Polecam tę książkę jako źródło wiedzy i inspiracji do własnych obserwacji przyrodniczych.

Ocena: 5/6