Dodany: 15.05.2023 10:34|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

1 osoba poleca ten tekst.

PATRONAT BIBLIONETKI: "Nocny portret" Laury Morelli


Serwis BiblioNETka.pl objął patronatem książkę Laury Morelli "Nocny portret", której polskie wydanie ukaże się nakładem Wydawnictwa Arkady.

W trakcie II wojny światowej na terenach polskich masowo rabowane były cenne dzieła sztuki i zabytki. Wśród nich znalazła się także Dama z gronostajem pędzla Leonarda da Vinci. Książka Laury Morelli, włoskiej badaczki sztuki, przedstawia niezwykłe losy tego słynnego obrazu w dwóch kluczowych dla niego momentach. Autorka przenosi nas do XV-wiecznego Mediolanu, gdzie poznajemy historię powstania arcydzieła, jego genialnego autora i pięknej modelki, oraz do Monachium czasów wojny, gdzie pewna konserwatorka sztuki niechcący sprawia, że renesansowy portret dostaje się w ręce nazistowskiego funkcjonariusza. Prowadzone równolegle opowieści, które dzieli kilka stuleci, składają się na fascynującą lekturę o sztuce, namiętności i okrutnych mechanizmach władzy.

Nocny portret (Morelli Laura) to powieść historyczna, która z pewnością spodoba się zarówno fanom gatunku, jak i miłośnikom sztuki. Książka została wydana w 2020 roku, a po prawie 3 latach dzięki Wydawnictwu Arkady i tłumaczce Annie Cichowicz również polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się z tą propozycją Laury Morelli.

Jeśli jesteście zainteresowani tą propozycją, to śledźcie naszą stronę bardzo uważnie - wkrótce będzie szansa wygrać egzemplarz powieści!

Artykuł sponsorowany

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: