Dodany: 04.04.2023 13:51|Autor:

"W styczniu 2005 roku Beata Bublewicz otrzymała Przepustkę Literacką miesięcznika »Zwierciadło« za tekst zatytułowany »Listy«, zgłoszony do konkursu na »Dziennik - dzień po dniu«. Przepustka została przyznana za dziennik, gdzie zapis codzienności pełne jest mądrej refleksji dotyczącej spraw życia i śmierci. Pretekstem do napisania tekstu, była tragiczna śmierć ojca autorki, znanego kierowcy rajdowego Mariana Bublewicza".

Tomasz Jastrun, poeta, publicysta

"6 BIEG" - to drugie i rozszerzone wydanie książki o jednym z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych Marianie Bublewiczu. Życie pełne pasji i ciągłych wyzwań oraz niesamowita kariera, zostały przerwane tragiczną śmiercią podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego (20 lutego 1993 r.).

Kim był naprawdę Marian Bublewicz? Championem, autorytetem, idolem pasjonatów motoryzacji... Na pewno. Ale przede wszystkim: przyjacielem, wiecznie uśmiechniętym optymistą, człowiekiem, który zawsze żył na najwyższym "6 biegu".

Wielkiego sportowca wspominają: piloci, rodzina i przyjaciele. Książka jest bogato ilustrowana niepublikowanymi wcześniej zdjęciami. To drugie wydanie zostało wzbogacone unikalną galerią zdjęć "Rajdy dziś" autorstwa fotografika Marcina Kaliszki oraz rozdziałem poświęconym bezpiecznym zachowaniom na drodze.

Jeśli kochasz rajdy i fascynują Cię wybitne osobowości - ta książka jest właśnie dla Ciebie!

[Fundacja im. M. G. Bublewicza, 2011]