Dodany: 22.03.2023 07:11|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2023 rozstrzygnięty

W tym roku odbędzie się 20. edycja Tygodnia Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia będzie "Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!". Wybrano także plakat promujący wydarzenie, którego autorem jest Emil Idzikowski.

Trwają przygotowania do jubileuszowej edycji Tygodnia Bibliotek, zaplanowanej na 8-15 maja. 15 marca odbyło się posiedzenie Jury konkursu na plakat Tygodnia Bibliotek 2023. Spośród 68 nadesłanych prac wyłoniono najlepszy projekt, którego autorem jest Emil Idzikowski.

W uzasadnieniu wyboru przewodniczący Jury Andrzej Tomaszewski podkreślił, że plakat Emila Idzikowskiego ma siłę graficznego oddziaływania. Kompozycja czystych barw niesie ze sobą nie tylko efekt optyczny, ale też przekaz racjonalny. Biel w centrum grafiki symbolizuje światło wiedzy, czystość prawdy. Dla większości osób znane ze szkoły zjawisko rozszczepienia światła oraz efekt barw dopełniających przypominają, że nieskazitelna czystość światła jest sumą wszystkich barw, a więc… różnorodnych treści, nauki i emocji, dostępnych na bibliotecznych półkach.

Jury przyznało również 3 wyróżnienia - otrzymały je Natalia Witasik, Monika Delik oraz Eliza Ravets. Ich prace możecie obejrzeć tutaj.

Źródło: tydzienbibliotek.sbp.pl
Zdjęcie: tydzienbibliotek.sbp.pl / Emil Idzikowski