Dodany: 16.02.2023 18:02|Autor:

Jeśli wciąż czekasz na list z Hogwartu, zacznij korki z magii jeszcze przed rozpoczęciem nowego semestru.

Odkryj powiązania magii i świata nauki. Sprawdź, jakie zaklęcia umysłu są niezbędne, by wyjaśnić czarodziejskie zagadki z serii o Harrym Potterze.

Ta książka zadowoli każdego dociekliwego mugola! Dzięki niej dowiesz się:
- czy kiedykolwiek zobaczymy pelerynę niewidkę
- jak niebezpieczny potrafi być Nimbus 2000
- czy współczesna medycyna jest w stanie konkurować z Felix Felicis
- czy naukowcy będą mogli już niebawem pochwalić się Wingardium Leviosa, czyli lewitacją
i wiele więcej!

"The Science of Harry Potter" znajduje naukowe wyjaśnienia dla zaklęć, magicznych zdarzeń i działania niezwykłych przedmiotów, które Harry, Hermiona i Ron wykorzystywali podczas swoich przygód w Hogwarcie.

"Mugole zrobią wszystko, żeby tylko nie uwierzyć w istnienie magii, nawet jak spotkają się z nią twarzą w twarz…".

Artur Weasley

Przekonaj się, czy magia może zaistnieć poza stronami książek o Harrym Potterze!

"Kilka lat czekałem na wydanie tej książki po polsku. Dla mnie, edukatora i miłośnika nauki oraz fana Harry'ego Pottera, jest to jedna z absolutnie najważniejszych pozycji, jakie kiedykolwiek powstały. To uczta dla wszystkich osób, które interesują się nauką, oraz tych, które pokochały uniwersum Pottera. Polecam tę książkę całym sercem i umysłem, zwłaszcza że jest ona ostatecznym dowodem na to, że nauka to jest magia. Magia, która istnieje naprawdę".

Przemek Staroń

[Wydawnictwo Znak Koncept, 2022]