Dodany: 09.02.2023 13:19|Autor:

Książka: Dinozaury od A do Z
D'Agostino Paola
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Dinozaury pojawiły się w późnym triasie, około 230 milionów lat temu. Stosunkowo wcześnie zaczęły się różnicować, dając początek wielu rozmaitym gatunkom. Przez 164 milionów lat nasza planeta była zdominowana przez setki gatunków dinozaurów. W zależności od środowiska jakie zamieszkiwały, dinozaury można podzielić na gigantycznych roślinożerców i niewielkich rozmiarów mięsożerców. Dinozaurom udało się osiedlić na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą, ale z biegiem czasu wszystkie ich gatunki wymarły, co nastąpiło 65 milionów lat temu. Na szczęście odnaleziono skamieniałości, dzięki którym udało się poznać około 800 gatunków dinozaurów. Z pewnością wiele innych pozostaje wciąż nieodkrytych.

Ten obszerny przewodnik encyklopedyczny dostarcza gruntownych aktualnych informacji oraz podaje wiele ciekawostek o dinozaurach. Dzięki niemu poznasz te fascynujące zwierzęta, które panowały na Ziemi przed milionami lat. W książce znajduje się: 130 opisów dinozaurów, 260 kolorowych rysunków, 180 fotografii, 8 tabel z zestawieniami informacji, ponad 200 ciekawostek.

[Wydawnictwo Olesiejuk, 2009]