Dodany: 03.01.2023 00:13|Autor:

Nowa książka Natalii de Barbaro. Autorka fenomenu wydawniczego ostatnich lat, "Czułej przewodniczki" powraca z kolejną inspirującą książką dla kobiet.

"Książka jest próbą opisania Świata, za którym, w moim przekonaniu, wiele kobiet tęskni. Nazywam go światem Tkania. Wiele kobiet żyje w świecie Celowania, mierzenia do celu: od zadania do zadania, od tarczy do tarczy, w pośpiechu i poczuciu winy. Życie w energii celowania bywa bolesne. Bo pruć do przodu zamiast tkać po swojemu - to boli. Tkanie jest dla mnie o tym, że chcę mieszkać w swoim własnym życiu. Chcę odnajdować to, co jest moje i bawić się tym. Chcę, żeby zabawa, »lekkoduszenie« stawała się, chociaż czasem, sposobem uczestniczenia w rzeczywistości. Chcę żyć poprzez swoje ciało, patrzeć, słuchać, wąchać, smakować i dotykać świata. Chcę patrzeć na rzeczy z bliska. Karmi mnie energia równości, przyjaźni, miłości. Nie chcę żyć w ciasnym świecie »jedno albo drugie« - kiedy tkam, wybieram jedno i drugie. Ciągnie mnie wieloznaczność: chcę widzieć w różnych kolorach. Chcę też przekształcać własną historię. Jako wieloznaczne widzę swoje dzieciństwo, rodziców, siebie samą. Nie chcę decydować jaka »w końcu« jestem. Tkam siebie, przędę, każdego dnia. Dni, które są przede mną, są jak przędza - już przygotowana, jeszcze nie utkana".

Natalia de Barbaro

[Wydawnictwo Agora, 2023]