Dodany: 15.12.2022 17:58|Autor:

Kim był człowiek, do którego Ojciec Pio odsyłał swoje najtrudniejsze "przypadki"? Kim był kapłan, któremu Jezus przekazał jedną z najmocniejszych modlitw? I dlaczego to właśnie jemu dyktował konkretne wskazówki dla wielu osób?

"Jeśli myślicie, że Jezus nie słucha waszych próśb i ze swoimi problemami jesteście sami, przyjdźcie do mojego grobu i głośno zapukajcie, żebym wiedział, że jesteście, a będę się modlił z wami" - takie słowa przed śmiercią wypowiedział ksiądz Dolindo. Każdego dnia w kościele, w którym został pochowany rozlega się głośnie pukanie. Wokół jego grobu jest niezliczona ilość dowodów na to, że dotrzymuje swojej obietnicy - świadectwa licznych łask, uzdrowień, nawróceń. Słowa modlitwy, które kapłan usłyszał od Jezusa mają bowiem potężną moc. To krótkie zdanie - "Jezu, Ty się tym zajmij" - to deklaracja bezgranicznego zaufania i całkowitego oddania się Jezusowi, które zmieniają wszystko.

Człowiek, który przepowiedział pontyfikat Jana Pawła II, kapłan, który spowiadał polityków, uczonych, znane osobistości. Świadkowie jego życia mówią, że kiedy spowiadał to, z konfesjonału biła łuna światła. A kiedy grał na organach, sam Jezus śpiewał w czasie liturgii.

Przez 16 lat Święte Oficjum zakazywało mu sprawowania Eucharystii i prześladowało go bardziej niż Ojca Pio. Mimo to nigdy się nie zachwiał ani nie odwrócił od Kościoła. Kolejny wielki nieznany święty.

[Wydawnictwo Esprit, 2017]