Dodany: 06.12.2022 11:51|Autor: mrs.book.book

Drugi tom z serii "Na nową drogę życia"

Po tym, co wydarzyło się w poprzedniej części, Tosia staje na nogi i rusza z własną działalnością. Postanawia otworzyć firmę, która zajmie się przygotowaniami do ślubu. Jednak ciągle czeka na pierwszych klientów. Pomaga jej siostra Łucja, koleżanka Kamila i budowlaniec Siergiej, który pochodzi z Ukrainy i zna się również na prowadzeniu działalności. Gdy w końcu trafiają się pierwsi klienci, Tosia nie może ukryć radości, jednak trochę drażni ją, że wszystko musi ustalać nie z przyszłą parą młodą, tylko z jedną z matek. Ma przeczucie, że coś tu jest chyba nie tak.

To Izabela wraz z mamą planuje ślub a raczej tylko jej mama. Bella ma wyjść za Artura, bo to dobra partia i od zawsze się przyjaźnili. I co zrobić, jeśli przyszła panna młoda darzy uczuciem zupełnie kogoś innego? To Bartek skradł jej serce i to on będzie ojcem dziecka Izy.

Czy Tosia rozwinie swój biznes? Czy pomoże przyszłej pannie młodej? Czy Izabela odważy się wyznać matce prawdę? Czy wszystko bezboleśnie uda się odkręcić?

Muszę przyznać, że ta część bardziej przypadła mi do gustu. Przyjemnie było wrócić do świata Tosi. Główna bohaterka w dalszym ciągu jest trochę naiwna i łatwowierna, ma jednak szczęście, że przyciąga ostatnio samych dobrych i uczciwych ludzi. Jej siostra Łucja czuwa nad nią i stara się, jak może, doglądać i pomagać w decyzjach, które musi podjąć Antonina. Ma też do załatwienia własną sprawę, chcąc wyrównać porachunki.

To świetnie, że w tej części nie skupiamy się tylko na Tosi, ale również mamy wątek Izabeli i Bartka. Iza jest młoda i gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, nie bardzo wie, co ma dalej robić. Za to jej mama już wie: błędnie wnioskuje, że to dziecko Artura, który jest bardzo dobrą partią i jak najszybciej postanawia zaplanować ślub. Bella z początku nie chce wyprowadzać jej z błędu i poddaje się jej namowom, sama jednak nie ma ochoty uczestniczyć w przygotowaniach do uroczystości.

Bartek natomiast po tym, jak Iza zaczęła go unikać, postanawia się z nią spotkać, jednak dowiaduje się, że ona wychodzi za mąż. To powoduje że chłopak się załamuje i szuka ucieczki w alkoholu. Jednak ma kochających i spostrzegawczych rodziców, którzy widzą, że coś jest nie tak. Ojciec postanawia opowiedzieć mu swoją historię, która może być pomocna w podjęciu przez Bartka decyzji.

Książkę czyta się dosyć szybko i bardzo przyjemnie. Autorka ma lekki styl pisania, co sprawia, że opowieść się dosłownie chłonie jak gąbka wodę.

Cieszę się, że sięgnęłam po drugi tom z serii i na pewno przeczytam w przyszłości również trzecią część.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń, oraz portalach o tematyce książkowej]