Dodany: 09.11.2022 09:01|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Inauguracja programu wydawniczego Kanon Polski


8 listopada w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Kanonu Polskiego – jednego z największych programów wydawniczych w kraju. Jest on realizowany przez Instytut Literatury z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na Kanon Polski składają się zarówno utwory literackie, jak i monografie, opracowania i zbiory tekstów krytycznych poświęconych kanonicznym polskim pisarzom, ich dziełom i zjawiskom literackim, które na trwałe weszły do historii literatury. W ramach programu wydano już ponad 100 książek, zaś wydanie prawie 100 następnych zaplanowano na 2023 rok. Kanon Polski ma trwać do 2027 roku.

Książki wydawane w ramach programu są podzielone na kilka serii, wśród których znajdują się: Seria Biblioteka Krytyki Literackiej, Seria Biblioteka Pana Cogito, Seria Nowa Krytyka i Esej, ale także dofinansowania oraz wydania obcojęzyczne.

Przy programie Kanon Polski z Instytutem Literatury współpracują: Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Fundacja Evviva L’arte, Księgarnia Akademicka, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wydawnictwo Austeria, Wydawnictwo Avalon, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Prymat, wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Wydawnictwo Universitas oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Pełną listę wydanych tytułów i zaplanowanych publikacji znajdziecie na stronie Instytutu Literatury.

Źródło: gov.pl / Instytut Książki
Zdjęcie: Instytut Literatury
Opracwanie: DZ

 

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: