Dodany: 09.09.2022 18:35|Autor:

Kilkudniowe patrole, tysiące przejechanych kilometrów. Kurz, pył i bezkres afgańskich bezdroży.

Cudowne wschody słońca i duszący pustynny pył. Mozaika kultur brutalna codzienność wojny i walka o... no właśnie, o co lub o kogo GROM walczył w Afganistanie.

"Afganistan na kołach" to kolejna książka Navala z cyklu wojennych wspomnień. Tym razem przenosimy się w miejsca nieskażone obecnością "białego" człowieka, w totalnie odludne rejony. Zawitamy do wiosek, w których nikt z nas nie wyobrażałby sobie normalnego życia.

GROM w Afganistanie funkcjonuje jako samodzielny Task Force w kanadyjskiej strefie odpowiedzialności, w prowincji Kandahar. Surowy afgański klimat, jest tak samo nieprzewidywalnym i groźnym przeciwnikiem jak pozostawione przez Rosjan miny.

Humvee to dla żołnierzy GROM-u domy na kołach, które stają się oazą bezpieczeństwa podczas wyczerpujących kilkudniowych patroli.

Po raz pierwszy przeczytacie relację z operacji Grunwald II, po której Naval został odznaczony Orderem Krzyża Wojskowego, który otrzymuje się "za śmiały czyn bojowy albo osobiste męstwo w akcji bojowej".

[Wydawnictwo Bellona, 2022]