Dodany: 03.09.2022 19:01|Autor: mrs.book.book

Czwarty tom z serii "Gangsterzy"

Melissa jest kuzynką Avy i stara się unikać gangsterów, jak może, co jest utrudnione, bo jednak jej ojciec ma z nimi wiele wspólnego.

Ian na swoje miejsce w mafii wiele pracował, teraz, poza zarządzaniem klubem, zostaje powierzone mu zadanie porwania Melissy Martinez i jej ochrona.

Sprawa łatwa nie jest, bo dziewczyna na początku nie ma zamiaru współpracować, jednak jest osoba, która ma na nią ogromny wpływ, czyli Ava, jej kuzynka. Sprawy się też nieco komplikują, gdyż na jaw wychodzą sekrety rodzinne i pojawia się wróg Szewczenki oraz braci Tarasow.

Czy Ian będzie w stanie ochronić Melissę? Czego Melissa dowie się o swoim pochodzeniu? I kto stanie im na drodze?

Przyznam, że ta książka na moim regale stała ponad rok i czekała, aż po nią sięgnę. Zupełnie nie wiem, czemu tak się stało, bo twórczość autorki bardzo lubię i gdy tylko zaczęłam czytać, wiedziałam, że mi się spodoba. Przyjemnie było wrócić do historii braci Tarasow oraz do Siergieja.

Ten tom podobał mi się równie mocno, jak i poprzednie trzy części, a może nawet ciut bardziej. Tym razem mamy Iana, który jest najniżej wśród poznanych nam wcześniej gangsterów i wcale nie pochodzi z mafijnej rodziny (przynajmniej ja nic na ten temat nie wyczytałam). Główny bohater, by dojść do tego miejsca, w którym się znajduje, musiał sobie na to ciężko zapracować. Zostaje mu powierzone zadanie ochrony kuzynki Avy, czyli partnerki Siergieja. Jednak sprawy się nieco komplikują, bo każdy chce wtrącić swoje trzy grosze, a dodatkowo przeszłość Melissy wcale nie jest taka oczywista jak wszyscy myśleli.

Mel nie należy do dziewczyn, które są potulne jak baranek. Wychowywała się w rodzinie pełnej gangsterów, a mimo to stara się tego otoczenia unikać jak ognia. Dużym zaskoczeniem dla głównej bohaterki jest to, że jej pochodzenie wcale nie jest takie, jak zakładała. Melissie na początku ciężko dogadać się z Ianem, jednak z czasem wszystko się zmienia.

Podobało mi się to, że główny gangster w tym tomie pod wpływem kobiety nie staje się miękką kluchą. Zupełnie się nie zmienia, jest taki, jaki jest od początku.

Książka jest dosyć krótka i czyta się ją w błyskawicznym tempie. Co do zakończenia, to przyznam, że się nie spodziewałam takiego obrotu spraw i najchętniej już bym sięgnęła po tom piąty, zwłaszcza, że już niebawem ukaże się szósty. Jednak tę przyjemność sobie będę dozować i za kontynuację postaram się zabrać w październiku.

Jeśli jeszcze nie znacie tej świetnej serii o gangsterach, to wam gorąco polecam i koniecznie musicie nadrobić poprzednie tomy, by się we wszystkim połapać.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń, oraz portalach o tematyce książkowej.]