Dodany: 02.07.2022 01:26|Autor:

"Akcja powieści toczy się w roku 2029 i sięga w przeszłość aż do czasów powstania warszawskiego. Czy jej bohater pomoże nam zrozumieć nasz los? Kto pisze scenariusz jego życia? Na ile panuje nad tym scenariuszem sam scenarzysta? Nie wiem i mój bohater też tego nie wie".

Autor

Czesław Bielecki, ur. w 1948 roku, architekt, projektodawca Muzeum Pamięci Komunizmu, wcześniej działacz podziemia niepodległościowego w stanie wojennym, zaciekle tropiony przez bezpiekę twórca wydawnictwa CDN. W wolnej Polsce łączy pracę architekta-przedsiębiorcy z działaniem na rzecz Silnego Państwa - Minimum, które żyje i daje żyć swoim obywatelom.

"Fabuła intrygująca o posmaku detektywistycznym. Niby refren przewija się ostrzeżenie - żebyśmy nie rozpłynęli się w nijakości, mamy jeszcze szansę! Czytamy »Scenarzystę« Czesława Bieleckiego z niesłabnącym zainteresowaniem".

Marek Nowakowski

"Nareszcie ktoś miał odwagę w literackiej formie dotknąć politycznych problemów współczesności. Dobrze, że zrobił to ze swojej perspektywy Czesław Bielecki - znany architekt, opozycjonista, polityk, człowiek o przenikliwym, krytycznym umyśle".

Ryszard Bugajski

"Al nie lubił komunizmu, więc konspirował, siedział w więzieniu i ogłaszał głodówki - jak autor książki. Zamartwiał się Polską - jak autor. Lubił budować. Lubił kobiety. Jego ostatnia kobieta wierzy, że da się z tego zrobić film, w dodatku w Hollywood. I tu zaczyna się już literatura".

Hanna Krall

[Wydawnictwo Świat Książki, 2009]