Dodany: 24.06.2022 08:25|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Dwunastotomowa "Historia Śródziemia" trafi na polski rynek

Od jesieni w Polsce publikowana będzie "Historia Śródziemia", dwunastotomowy cykl książek, będący zbiorem tekstów z analizą syna pisarza, Christophera. Wydawnictwo Zysk i S-ka wyda wszystkie dwanaście tomów: co trzy miesiące jeden. W październiku wydana zostanie także "Natura Śródziemia".

"Historia Śródziemia" (ang. "The History of Middle-earth") jest dwunastotomowym cyklem książek, będącym zbiorem tekstów J.R.R. Tolkiena, wraz z gruntowną analizą jego syna, Christophera Tolkiena i pod jego redakcją. Książki te są niezwykle szczegółowe i dokumentują wszelkie notatki pozostawione przez Tolkiena, dotyczące jego mitologii Śródziemia. Cały cykl pokazuje krok po kroku etapy tworzenia tego fikcyjnego świata, od pierwszych tekstów z 1916 roku, aż po ostatnie teksty z lat 70. XX wieku. Dotychczas w języku polskim zostały opublikowane tylko dwa tomy: "Księga zaginionych opowieści" oraz "Ostatnie legendy Śródziemia".

"Natura Śródziemia", która miała premierę w czerwcu 2021 r., ,a polskim rynku ukaże się 25 października 2022 r. w przekładzie Ryszarda Derdzińskiego. Przygotowane pod redakcją Carla Hostettera wydanie zawiera niepublikowane wcześniej teksty, m.in. poświęcone nieśmiertelności Elfów czy Numenoru i Gondoru. Drugą głośną premierą będzie monumentalna, dwunastotomowa "Historia Śródziemia". Pierwszy tom będzie miał premierę już 27 września 2022 r.

Kto z Was nie może się doczekać? :-)

Źródło: Onet/mat. prasowe
Zdjęcie: mat. prasowe
Opracowanie: DZ

Użytkownik: Vemona 24.06.2022 15:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Od jesieni w Pol... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ja!!! :) :) :)
Już się cieszę, oblizuję i ostrzę sobie pazurki!! Fantastyczna wiadomość.