Dodany: 21.06.2022 19:26|Autor: martynak

Poznaj tajemnice przyrody

Recenzja oficjalna PWN
Recenzent: Martyna Kardyś

Środowisko naturalne fascynuje dzieci już od najmłodszych lat. Chcą one poznawać rośliny i zwierzęta, obcować z przyrodą czy zjadać ze smakiem dary natury. Rodzicom, którzy są zasypywani gradem pytań o środowisko, przychodzi z pomocą seria "Akademia Eko wiedzy". Młodzi czytelnicy znajdą tutaj mnóstwo wiadomości oraz ciekawostek, które z pewnością zaspokoją ich głód wiedzy.

"Nasza przyroda: Środowisko i jego ochrona" przybliża młodemu czytelnikowi świat przyrody. Razem z Idą i Filipem - bohaterami opowieści - może on dowiedzieć się, skąd bierze się tlen, jak powiązane są ze sobą organizmy żywe czy jak dbać o zwierzęta zimą. Znajdziemy tutaj również informacje, co oznacza taniec pszczół, czy gdzie znajdują się parki narodowe w Polsce.

Książka napisana jest prostym, ciekawym językiem, dzięki czemu zainteresuje czytelnika już od pierwszych stron. Nie jest to jednak spójna historia, raczej każda strona stanowi osobną opowieść o danym aspekcie środowiska. Dzięki temu dziecko może zapoznać się z treścią we własnym tempie i dowolnej kolejności. Duża czcionka stanowi dodatkowe ułatwienie w czytaniu, choć przy niektórych ciekawostkach jej zabrakło. Przydać tu się może pomoc rodzica.

Historia to nie wszystko, co może zaoferować nam książeczka. Treść dopełniają obrazki, które dodatkowo przyciągają uwagę młodego czytelnika. Kolorowe, estetyczne ilustracje wręcz zapraszają do świata zaprezentowanego w tekście książki. Doskonale obrazują to, co dzieje się na poszczególnych stronach i pomagają w rozwoju dziecięcej wyobraźni.

Nie jest to również typowa książka. Na dzieci czeka tutaj kolorowanka, gra planszowa i mnóstwo ciekawostek i zadań do wykonania. Na końcu znajduje się także dyplom dla wytrwałych czytelników. W ten sposób dziecko uczy się, że z książką można się dobrze bawić. Budowanie pozytywnych odczuć w stosunku do literatury od najmłodszych lat zaprocentuje później większą chęcią do nauki i samego czytania.

Ocena recenzenta: 5/6