Dodany: 19.06.2022 14:53|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Akcja z Benzmanem - plany na 2022r.

Akcja z Benzmanem - plany na 2022r.:

1. Masłem do dołu (Šabach Petr)
2. Żeglarz na koniu (Stone Irving)
3. Znikająca łyżeczka: Dziwne opowieści chemicznej treści (Kean Sam)
4. Geografia szczęścia (Weiner Eric)
5. Arthur i George (Barnes Julian)
6. Kto się boi Virginii Woolf? (Albee Edward)
7. Baku, Moskwa, Warszawa (Wysocki Marcin Michał)

Ad. 1
Od lutego do czerwca próbowałam czytać "Masłem do dołu". Nawet jak nie chciało mi się czytać, to puszczałam pożyczone audio. Ale po prostu nie przemawia do mnie ta książka. Ciągłe gadanie pierdół, używanie wulgaryzmów i opowiadanie o polucjach itp. Odkładam bez żalu po ok. 50 stronach.

Ad. 3
Świetna książka o chemii, pierwiastkach, nauce i o tym jak w codziennym życiu korzystamy z tej wiedzy. Gdybym nie lubiła chemii, to po tej lekturze na pewno bym się nią zainteresowała.
Prosty język, ciekawostki i mnóstwo przekazanej wiedzy.

Ad. 2
Wydawało mi się, że to będzie idealna książka dla mnie. W końcu kocham czytać biografie, samego autora też lubię podczytywać - a tu niestety spotkał mnie zawód - troszkę dłużyła mi się ta książka i cieszę się, że jednak udało mi się sięgnąć po nią i doczytać do końca. Jack London prowadził niezwykłe życie, pełne przygód, pisał książki, które uwielbiają po dziś dzień miliony ludzi, a jednak nie potrafiłam przeczytać jednym tchem "Żeglarza". Może to wina tego, że czytałam na czytniku (czego nie lubię i nie potrafię się do tego przekonać)? A może przez to, że jednak przerażała mnie ta biografia i jej zakończenie?

Ad. 4
Przeczytane i czuję się trochę zawiedziona. Czytałam już podobne rzeczy, więc jakoś nie czułam powiewu nowości w podejściu do tematu. Mało tego, próbowałam już to czytać kiedyś, ale wtedy z jakiegoś względu odłożyłam lekturę...