Dodany: 16.06.2022 12:59|Autor: Semm

Czytatnik: Moje rekomendacje

Afera na tuzin rysiów - Aneta Jadowska

Aneta Jadowska tej wiosny szaleje z premierami. Jedną z nich jest “Afera na tuzin rysiów”, która stanowi pierwszy tom serii “Kroniki sąsiedzkie” i jednocześnie swego rodzaju kontynuację trylogii o Nikicie, bo opowiadającej o tych samych bohaterach mieszkających w Warsie, czyli alternatywnej Warszawie, choć opisującej nowy etap w ich życiu. Dodam przy okazji, że nie ma konieczności czytania trylogii Nikity, by w pełni cieszyć się lekturą, choć ze swojej strony powiem, że warto. :) Samą “Aferę…” mogę z całą pewnością zaliczyć do moich ulubionych książek Anety Jadowskiej. Bawiłam się obłędnie. Wydarzenia skupiają się na poszukiwaniach zaginionych ojca i wujów kilkuletniego sąsiada Nikity, który poprosił ją o pomoc. Akcja prowadzi bohaterów między innymi po niebezpiecznej, dzikiej Sawie, a także po różnych lokalizacjach w Warsie, w tym po zatrzymanej w czasie Dzielnicy Cudów. Jest interesująco i wciągająco, a bohaterowie jak zwykle żywi, ciekawi i barwni. Nowa powieść Jadowskiej to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla fanów urban fantasy, a także wszystkich, których kusi szybka, porywająca fabuła. Polecam!

Afera na tuzin rysiów (Jadowska Aneta)