Dodany: 14.05.2022 08:02|Autor:

Opisane w tej książce historie ludzi pokazują, dlaczego miłość i zaufanie powinny być podstawą dzisiejszego rodzicielstwa.

Autorzy książki przekonują, że zamiast "wychowania" można używać słowa "więź", zamiast "zysku" - "wartość", a zamiast "strachu" - "miłość". W nowej rzeczywistości nie chodzi o nowe litery, lecz o nowy alfabet - fundament nowej postawy.

Ani film "Alfabet", ani ta książka nie miały zawierać porównania różnych systemów edukacyjnych, nie miały ich nawet oceniać. Ukazują one rzeczywistość taką, jaka jest, i zachęcają widzów i czytelników do przerwania stagnacji i uczynienia samodzielnych kroków w podróży do nowego.

Książka zawiera dotychczas niepublikowane materiały i wywiady, a także relacje z kręcenia filmu oraz zapiski z dziennika o szczęśliwych pierwszych latach życia Antonina Sterna.

Antonin wychowuje się - jak jego ojciec - bez szkoły i bez lekcji. Jest pełen entuzjazmu i poczucia więzi z otoczeniem. Udowadnia nam, jak bardzo możemy zaufać dzieciom i ich wrodzonym spontanicznym predyspozycjom.

Książka, która dodaje odwagi, by porzucić to, co stare, wyjść z więzienia, które sami wybraliśmy, przez otwarte już drzwi i spotkać się z nowym, które na nas czeka.

[Wydawnictwo Element, 2018]