Dodany: 13.05.2022 10:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Jacek Dukaj założył spółkę zajmującą się produkcją gier

Jacek Dukaj poinformował, że powołał do życia studio Nolensum, które zajmie się produkcją gier wideo na podstawie jego twórczości. Pierwszym projektem będzie "Hardware Dreams", wirtualna adaptacja powieści "Starość aksolotla".

- Od wielu lat obserwowałem z bliska, jak środek ciężkości kultury przesuwa się z form opartych na piśmie w media audiowizualne. Postępuje rewolucja technologiczna umożliwiająca przeżywanie treści tych mediów w bezpośrednich doświadczeniach zmysłowych. Duża część mojej twórczości opisywała konsekwencje takich przemian. Aż nadszedł czas, gdy przynajmniej niektóre z tych moich pomysłów zamiast na papierze, mogę realizować naprawdę, w świecie - powiedział Jacek Dukaj.

Reżyserem "Hardware Dreams", gry opartej na "Starości aksolotla", będzie Maciej Jackiewicz, dyrektor artystyczny i współtwórca animacji do takich przebojów, jak "Wiedźmin 3" czy "Cyberpunk 2077", a także autor spotu kinowego e-booka "Starość aksolotla" dla Allegro. Dukaj nie wspomniał o gatunku, planowanej dacie premiery czy o platformach, na które trafi gra. Wiadomo natomiast, że Nolensum zajmie się także innymi projektami audiowizualnymi i interaktywnymi, w tym być może NFT, kryptowalutami czy metaverse.

Źródło: ithardware.pl
Zdjęcie: Michał Woźniak / East News