Dodany: 06.05.2022 18:04|Autor: mrs.book.book

Trzeci tom o rodzinie Collinsów

To już trzeci tom o rodzinie Collinsów. Drake to młodszy brat głównej bohaterki z poprzedniej serii oraz syn Blake’a z tomu pierwszego. Jak wskazuje tytuł, jest istnym draniem, pakowanie się w kłopoty to jego specjalność, a to, że jest wzywany do dyrektora, to niemal codzienność. Ma swoją paczkę, z którą się trzyma w szkole, a dziewczyny zmienia jak rękawiczki. Jakiś czas temu jedna skradła jego serce (przynajmniej tak mu się wydawało), jednak ona wybrała innego, mimo że cały czas kręci się w pobliżu Drake’a.

Vivian przez to, co przeszła w życiu, skrywa się pod obszernymi ubraniami, a twarz chowa pod ogromnym kapturem. Nikt w szkole nie wie, jak naprawdę wygląda, zwyczajnie chowa się w tłumie, by nikt nie zwracał na nią uwagi. Uważana jest za dziwoląga, mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że to dziewczyna.

Na zaliczenie muszą wykonać projekt i tak w dziedzinie fotografii Drake musi współpracować z Vivian. On stawia sobie za punkt honoru w końcu przekonać ją, by pokazała swoją twarz.

Co skrywa Vivian? Czy Drake przekona ją, by zdjęła kaptur? Czy ta ich współpraca ma szansę na powodzenie?

Najbardziej z tej serii skradł mi serce tom pierwszy. Drugi przeczytałam, ale nie porwał mnie jakoś, natomiast ten tom może nie tak bardzo jak część pierwsza, ale też mi się podobał.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów. Z jednej strony Drake, który jest szkolnym playboyem i rozpieszczonym dzieciakiem. Pozwala sobie na dużo, a nawet na jeszcze więcej i nic sobie z tego nie robi, wierzy, że pieniądze jego rodziców wszystko załatwią. A z drugiej strony Vivian, która jest bardzo skrytą osobą, unika wszelkiego kontaktu z kimkolwiek. Przeżyła piekło po śmierci ojca i ten dramat dalej trwa. Cały czas ma nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do niej i do jej brata pomocną dłoń, a wtedy ona chwyci ją i nigdy nie wypuści.

Przyjemnie było ponownie wrócić do szalonej rodzinki Collinsów, gdzie nie ma żadnych tematów tabu. Przyznam, że nieraz się uśmiałam. Relacje między tą rodziną są rewelacyjne. Aż ciepło na sercu robiło się przy czytaniu, jak są blisko siebie, choć Drake nie docenia tego, co ma. A dodatkowo klątwa, która ciąży nad ich rodziną; główny bohater jest przekonany, że jemu uda się jej uniknąć.

W tej książce autorka porusza trudny temat, jakim jest przemoc w rodzinie. Vivian niestety jak na młodą dziewczynę przeszła bardzo wiele nie otrzymując wsparcia ani pomocy ze strony swojej matki. Jedynie, kto stara się ją wspierać to starszy brat, który jeździ na wózku inwalidzkim.

Książkę gorąco polecam, jest to świetna pozycja do zrelaksowania się, do oderwania się od problemów życia codziennego. Oczywiście zachęcam do przeczytania dwóch poprzednich tomów, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

[Recenzja w pierwszej kolejności pojawiła się na moim blogu, stronach internetowych księgarń, oraz portalach o tematyce książkowej]