Dodany: 05.04.2022 10:44|Autor:

"Autor nadał słynnemu pojedynkowi sądowemu z 1386 roku - ostatniemu, na który paryski parlament wyraził zgodę - zdumiewającą wyrazistość i realizm. Trudno oderwać się od tej książki mającej wszystkie znamiona dobrego thrillera politycznego: świetne tempo, zwroty akcji, napięcie i wyrazistych bohaterów".

"The Orlando Sentinel"

"Fascynująca historia, którą czyta się jak powieść. Świat pełen namiętności, okrucieństwa i niesprawiedliwości".

Norman Cantor, autor książek "Inventing the Middle Ages" oraz "In the Wake of the Plague"

"Jager doskonale odmalowuje społeczeństwo feudalne, umieszczając czytelnika pośród rycerzy i arystokratów oraz szczegółowo opisując panujące między nimi relacje. Historia pojedynku i poprzedzającego go sporu sprawia, że lektura jest równie fascynująca i wciągająca jak współczesne skandale z udziałem celebrytów".

"Booklist"

"»Ostatni pojedynek« to wspaniała panorama późnego średniowiecza, a jednocześnie thriller historyczny. To pasjonująca książka, dzięki której można poczuć, jak żyło się w tamtych czasach".

Prof. R. Howard Bloch

Eric Jager nagradzany profesor anglistyki na Uniwersytecie Kalifornijskim, uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Michigan, wykłada też na Uniwersytecie Columbia. Jest autorem książek "The Book of the Heart" - pracy poświęconej wyobrażeniu serca w literaturze średniowiecznej - oraz "Blood Royal: A True Tale of Crime and Detection in Medieval Paris" ("Królewska krew. Prawdziwa historia zbrodni i wykrywalności przestępstw w średniowiecznym Paryżu"), a także licznych artykułów publikowanych w uznanych czasopismach akademickich. Razem z żoną Peg mieszka w Los Angeles.

[Wydawnictwo Marginesy, 2022]