Dodany: 27.02.2022 20:27|Autor:

Książka: Autoportret z kotami i palmą
Bandera Krystyna
Notę wprowadził(a): Marylek

Zajmująca i nieoczywista lektura o sprawach jak najbardziej oczywistych. Sięgnij po nią, by poznać myśli autorki zakochanej w kotach, ale także posiadającej... niejedną palmę.

"Autoportret z kotami i palmą" to książka opowiadająca o codzienności, jednak w sposób szczególny, pełen głębokiej, filozoficznej refleksji. Publikacja zawiera miniaturowe opowieści opisujące codzienne sprawy, w których nie brakuje humoru, choć podsuwane w nich spostrzeżenia okazują się wyjątkowo trafne. Dzięki nim Czytelnik może poznać świat widziany oczami autorki i zastanowić się nad tym, jak sam go postrzega. To pozwala udać się w niezwykle emocjonującą podróż po świecie cudzych przemyśleń, czasem zaskakujących, a czasem zgodnych z naszymi własnymi przekonaniami.

Twórczyni "Autoportretu z kotami i palmą", Krystyna Bandera, jest zagorzałą miłośniczką kotów. Nic dziwnego - w końcu te tajemnicze zwierzęta, łączące w sobie wszystko, co mroczne, zwinne, osobliwe i niewytłumaczalne, fascynowały artystów od wieków. Ich majestat i mądrość zwracały uwagę wszystkich wokół, a niektóre społeczeństwa otaczały je nawet boską czcią. Do dziś zresztą zajmują bardzo ważne miejsce w sercach niektórych ludzi. To właśnie one popchnęły autorkę do przygotowania tego rodzaju zbioru mini tekstów.

Jeśli zaś chodzi o palmy, to zawsze miała jakąś w swoim domu. Swoją przygodę z twórczością literacką pisarka zaczynała od poezji - na koncie ma zbiór wierszy zatytułowany "Niewidy".

[Wydawnictwo Astrum, 2020]