Dodany: 20.01.2022 02:48|Autor:

Teksty arcybiskupa Fultona J. Sheena, choć powstawały kilka dekad temu, nie tracą na aktualności. Pozwalają nam lepiej rozumieć nie tylko duchową rzeczywistość, ale także doskonalić się duchowo.

W tym zbiorze krótkich rozważań amerykański kaznodzieja proponuje nam drogę wewnętrznej przemiany. Jej początkiem zawsze jest czas zamętu i niepewności. Każdy z nas musi przejść przez mroczny okres Wielkiego Piątku, by doświadczyć radości Zmartwychwstania. Abp Sheen pozostawia nam wybór: albo pozwolimy złamać się współczesnemu światu, albo zrewolucjonizujemy siebie i zmienimy świat.

Abp Fulton J. Sheen - amerykański duchowny katolicki, filozof i wybitny apologeta. Zasłynął programami telewizyjnymi, w których w fascynujący sposób przedstawiał milionom widzów zasady wiary katolickiej. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który podczas spotkania z nim powiedział: "Dobrze pisałeś i mówiłeś o naszym Panu, Jezusie Chrystusie; jesteś wiernym synem Kościoła". Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa. W 2019 roku Franciszek uznał cud za sprawą abp. Sheena.

[Wydawnictwo Esprit, 2020]