Dodany: 08.01.2022 00:13|Autor:

Książka: Ni szagu nazad czyli Sztuka łowienia wspomnień
Pul Grzegorz
Notę wprowadził(a): Marylek

Autor książki nominowanej w III Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką "Nowy Dokument Tekstowy" Grzegorz Pul zabiera swoich czytelników w rejony Murmańska, fascynującego miasta leżącego na północy Rosji. Cechą charakterystyczną tamtejszych terenów są trudne warunki atmosferyczne i codzienne zmagania z niezwykle trudnymi do okiełznania żywiołami.

W najnowszej powieści Grzegorza Pula Marek, zamożny biznesmen oraz człowiek sukcesu, którego prawdziwą pasją są wyprawy w dziką, nieokiełznaną naturę oraz wędkarstwo, wyrusza w podróż na Półwysep Kolski. Prawdziwie męska wyprawa, która prowadzi w ujście Warugi do Morza Białego, okaże się nie lada wyzwaniem, nawet dla tak zaprawionego w bojach, przygotowanego na ekstremalne warunki podróżnika. W mroźnej krainie północno-zachodniej Rosji na naszego bohatera i jego towarzyszy podróży czekają niebezpieczne lasy dzikiej tajgi i inne wyzwania, dzięki którym Marek będzie miał okazję stawić czoła prawdzie.

Autor książki pokazuje otaczającą bohaterów rzeczywistość w przejmujący sposób, starając się prawdziwie uchwycić jej niuanse. Autentyczny obraz ludzi, którzy zamieszkują nieprzystępne obszary Rosji, niejednokrotnie zaskoczy czytelnika, a przy okazji tej fascynującej drogi będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska niezwykłym zwyczajom lokalnych społeczności oraz trudnościom, z jakimi na co dzień się mierzą.

[Wydawnictwo Instytut Literatury, 2021]