Dodany: 23.12.2021 18:35|Autor: Moniczkasia

Dobra książka

Muszę przyznać, że ta pozycja wciągnęła mnie bardziej niż niektóre kryminały. Znajdziemy w niej ogrom wiedzy na temat pracy wykonywanej przez patologa. Przekazuje nam on w przystępny sposób wiedzę na temat ludzkiego organizmu, pracy jego organów, a także informuje, jaki wpływ na nasz organizm ma całe życie i to co z nim robimy. Jak się okazuje. mamy bardzo duży wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, nasze samopoczucie i wiek, jakiego dożyjemy. Istotne ciekawostki opowiada autor, badając ciała w prosektorium. Każdy przypadek jest inny, ciekawy, choć często bardzo zawiły, a przekazywana wiedza dotyczy osób w różnym wieku i płci. Przekrój jest spory, co stanowi więcej ciekawych przypadków do omówienia. Ustalenie przyczyn śmierci, jak się okazuje, nie jest takie proste. Wydaje się, że po sekcji można od razu postawić stan oskarżenia w przypadku morderstwa czy pobicia, ale nie jest to takie proste. Nasze ciało potrafi skrywać w środku takie zagadki, że to, co wydawało się jasne, stało się trudne do wyjaśnienia, wręcz niemożliwe do postawienia konkretnego oskarżenia.
Doktor Richard Shepherd zwierzył nam się też trochę ze swojego prywatnego życia, co było czasami małą odskocznią pomiędzy 24 historiami, jakie opisał w książce. Czytając, byłam pełna podziwu, jak wielką wiedzę posiada ten człowiek.
Jestem zadowolona, że jednak zdecydowałam się na przeczytanie tej pozycji. Myślę, że tak łatwo nie zapomnę o tej książce, bo zmusza ona do refleksji na dłużej.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych