Dodany: 19.12.2021 15:36|Autor: Martak180

Pink przyjacielem

Pink przyjacielem, czyli skomplikowane relacje rówieśnicze między stworkami w szkole, na podwórku, w domu – tak najkrócej można powiedzieć o najnowszej książce dwóch przyjaciółek, autorki i ilustratorki. Od nazywania uczuć i emocji poprzez zwykłą znajomość, aż do przyjaźni. Mądre rozmowy mamy z Pinkiem wyjaśniają zawiłości relacji między stworkami, podpowiadają, radzą, nakierowują, dają do myślenia. Autorka stawia na budowanie relacji, pewności siebie, odporności psychicznej. Pokazuje, że mały człowiek też jest ważny, tak samo jak jego problemy. Tytuł serii mówi sam za siebie - "Jesteś ważny". Dodatkowe karty ćwiczeń „Teraz Ty” po każdym rozdziale zachęcają małego czytelnika do zgłębienia tematu przyjaźni w odniesieniu do swojej osoby. Kolorowa czcionka oraz wspaniałe, ciepłe i „puchate” ilustracje wprowadzają czytelnika w świat stworków i oddają niezwykły klimat tej książki. Książka idealna do wspólnego czytania rodzica z dzieckiem, samodzielnego czytania przez dziecko, ale też dla dorosłych, aby wiedzieli, jak rozmawiać ze swoją pociechą. Polecam małym i dużym.

Recenzja została opublikowana również na innych stronach internetowych.