Dodany: 12.12.2021 15:09|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zmarła Anne Rice

Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne) nie żyje. Pisarka zmarła w sobotę, 11 grudnia w wieku 80 lat.

O śmierci Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne) poinformował za pośrednictwem Facebooka jej syn, pisarz Christopher Rice. "Dzisiejszego wieczoru Anne zmarła z powodu komplikacji po udarze".

Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne) urodziła się w 1941 roku w Nowym Orleanie. Jej pierwsza książka, "Wywiad z wampirem (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))", z nieśmiertelnym Lestatem w roli głównej, powstała w zaledwie pięć tygodni na bazie opowiadania stworzonego kilka lat wcześniej. Rice napisała powieść niedługo po śmierci swojej kilkuletniej córki Michelle, która posłużyła jako inspiracja dla postaci małej wampirzycy Claudii. Choć początkowo "Wywiad z wampirem (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))" nie spotkał się z jednoznacznie pozytywnym odbiorem, stał się bestsellerem i pociągnął za sobą serię "Kroniki wampirze".

Oprócz literatury gotyckiej Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne) zajmowała się też m.in. tematyką historyczną ("Uczta wszystkich świętych (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))", "Krzyk w niebiosa (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))"). Po tym, jak nawróciła się na wiarę katolicką, napisała m.in. trylogię "Chrystus Pan", podążającą za losami Jezusa, oraz dwie książki z serii "Czas aniołów". W 2005 roku zapowiedziała nawet, że będzie pisać "tylko dla Pana". W roku 2012 zdecydowała się niemniej wrócić do gotyckich korzeni za sprawą powieści "Dar wilka (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))", która doczekała się kontynuacji pod tytułem "Wilcze przesilenie (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))". Mimo wcześniejszych zapewnień, że nie napisze już więcej części "Kroniki wampirze", do 2018 roku wydała jeszcze trzy powieści osadzone w świecie krwiopijców.

Użytkownik: Valaya 12.12.2021 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Rice Anne (pseud. Roquel... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Przykro. "Kroniki wampirze" to moja młodość i studia - długie czarne kiecki, koronki, rock gotycki, audycje Tomasza Beksińskiego i oczywiście powieści gotyckie Anne Rice, kupowane na zamówienie w oryginale. Wielka szkoda.