Dodany: 06.10.2021 15:40|Autor: Kamil Żółkiewicz

Jak wyuczyć młodego ogrodnika?

Oficjalna recenzja PWN
Recenzent: Kamil Żółkiewicz

Każdy rodzic powinien pokazywać dzieciom różne aspekty świata, który nas otacza. Dzięki książkom dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę na temat przyrody oraz pobudzać swoją ciekawość jeszcze bardziej. W przypadku omawianego wydania "Mojego zeszytu obserwacji przyrodniczych" autorzy zabierają swoich małych czytelników do ogródka warzywnego, pokazując im wszystkie ciekawostki, które skrywa to miejsce.

W “Moim zeszycie obserwacji przyrodniczych” można spotkać się z różnymi interesującymi ćwiczeniami, które nie tylko będą zaspokajały ciekawość dziecka, ale również pozwalały się mu rozwijać. Dzięki temu przykładowo młody czytelnik może dowiedzieć się, kiedy należy siać, a kiedy zbierać plony wydane przez ziemię. Nie ma lepszego sposobu na naukę, jak łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Czego można nauczyć się z tego wydania “Mojego zeszytu obserwacji przyrodniczych”? Dziecko dowie się bardzo dużo na temat roślin, które może spotkać w ogródkach. Opisy są napisane bardzo prostym językiem, a co za tym idzie, żadne dziecko nie powinno mieć problemów z ich zrozumieniem. Zawsze przy omawianym zagadnieniu są prezentowane dodatkowo ilustracje, które pomagają na chwilę odpocząć od czytania, ale również lepiej zrozumieć samą treść.

Pojawiają się także wątki ekologiczne, w tym zagadnienie rolnictwa ekologicznego. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat będą mogły zapoznać się z bardzo istotną tematyką dbania o czyste środowisko, a także uczyć się, co to znaczy jeść zdrowo i co oznaczają słynne napisy “BIO”.

“Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” jest bardzo starannie opracowany. Rysunki są bardzo estetyczne i na pewno spodobają się każdemu dziecku. Wewnątrz okładek czeka ogromna liczba łamigłówek i ciekawostek, rozmieszczonych w przystępnych ilościach - informacje nie są przytłaczające. Samego tekstu również nie ma za dużo na poszczególnych stronach. Dzięki temu młody czytelnik nie zrazi się za bardzo do książek - ponieważ zachowana jest odpowiednia proporcja treści do strony wizualnej.

Ocena: 5/6