Dodany: 06.10.2021 07:20|Autor: Kamil Żółkiewicz

Noc z pięknej strony

Oficjalna recenzja PWN
Recenzent: Kamil Żółkiewicz

Czym jest noc? Każdy ma swoje skojarzenia. Dla jednych to czas, kiedy wszystkie strachy wychodzą na wolność i śnią się koszmary. Dla innych to czas odpoczynku po ciężkim dniu z przyjemnym snem na powiekach. Jednak warto wysnuć jeszcze inny pogląd, ponieważ wieczór jest także czasem pięknych widoków i przygód. Wszystko między innymi dzięki tytułowemu bohaterowi - księżycowi.

Tym razem przedmiotem zainteresowania Muminków staje się noc i gwiazdy, które pojawiają się w wówczas na niebie. To piękno, o którym bardzo często zapomina każdy z nas. To właśnie one błyszczą na niebie codziennie. Książka nauczy Cię, jak dostrzegać piękno dookoła Ciebie. Bardzo często zapominają o tym zwłaszcza dorośli w pędzie życia. Wszystko, co piękne, jest przecież dookoła nas.

Rysunki są bardzo staranne i estetyczne. Idealnie dopełniają całą historię. Bez nich to nie byłoby to samo - zwłaszcza dla najmłodszych czytelników. Dzięki nim można puścić wodze fantazji i budować dodatkowo swój świat na podstawie przeczytanych fragmentów tekstu, co jest bardzo rozwojowe dla najmłodszych i jak najbardziej zalecane. Nie można tego w żaden sposób ograniczać, a jedynie wspierać.

Podobnie jak w innych zeszytach z serii, tak samo w przypadku “Muminka i księżycowej przygody” dochodzi do sytuacji, w której mamy do czynienia z świetnym rozmieszczeniem treści. Czcionka jest duża i wygodna w czytaniu, co jedynie zachęca do przewracania stron i poznawania kolejnych przygód.

“Muminek i księżycowa przygoda” to propozycja, która jest wskazana dla każdego dziecka - po prostu. Zawiera bardzo ciekawą szatę graficzną idealnie komponującą się z samą treścią. Przygoda Muminka jest bardzo ciekawa i na pewno na dłużej przykuje uwagę najmłodszych czytelników . Szukasz odpowiedniego argumentu, aby przekonać swoją pociechę do czytania? “Muminek i księżycowa przygoda” to właśnie to!

Ocena: 5/6