Dodany: 04.10.2021 11:21|Autor:

Mira Stanisławska-Meysztowicz - zainicjowała i prowadzi największą w Polsce społeczną kampanię ekologiczną Sprzątanie świata, która corocznie mobilizuje około 2 miliony wolontariuszy. Za swoją działalność na polu społecznej edukacji ekologicznej Mira w 2001 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 roku dzieci uhonorowały ją Orderem Uśmiechu.

Grzegorz Kasdepke - autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny zdobywca nagrody Edukacja XXI, wyróżnień: Polskiej Sekcji IBBY i Jury nagrody Małe pióro. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata - to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci. Prywatnie: wielbiciel muzyki, śmiechu i leniuchowania.

Spotkanie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, twórczyni Fundacji "Nasza Ziemia" oraz Grzegorza Kasdepke, znanego autora książek dla dzieci, musiało zaowocować czymś interesującym. I zaowocowało - oto przed Państwem książka "Przyjaciele". Młodzi czytelnicy znajdą w niej i wątek sensacyjny, i romans, i tajemnicę - a wszystko okraszone solidną porcją wyśmienitego humoru. Jednym słowem… książkę tę należy przeczytać.

[Wydawnictwo Literatura, 2019]