Dodany: 30.09.2021 15:50|Autor:

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza - nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza... powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!

Miki, Goofy i Donald zakładają biuro detektywistyczne, jednak nie mają zbyt wielu klientów, dlatego z entuzjazmem przyjmują zlecenie dotyczące odnalezienia... kota. Ruszają tam, gdzie zaginione zwierzę lubiło się bawić, czyli do opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Właśnie w tym ponurym miejscu czeka ich ciąg szalonych przygód - potyczki ze złoczyńcami, udaremnianie spisków, przemierzanie tajemniczych podziemi, ucieczki przed pająkami, konfrontacje z duchami! Czy domorosłym detektywom uda się rozwikłać wszystkie zagadki przerażającego parku rozrywki?

Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim (właśc. Laurent Chabosy), zdobywca licznych nagród europejskich i amerykańskich, w tym Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, autor lub współautor wielu różnorodnych tematycznie serii i powieści graficznych, takich jak "Wyspa Burbonów", "Ralph Azham" czy "A.L.I.E.E.N.". Rysunki "Horrifiklandu" są dziełem grafika Alexisa Nesme’a, znanego z autorskich cykli "Les enfants du Capitaine Grant" i "Grabouillon" oraz z ilustrowania książek dla dzieci, w tym bestsellerowej serii "Marysia".

[Wydawnictwo Egmont Polska, 2021]