Dodany: 27.09.2021 22:31|Autor:

Co zrobiło lotnictwo USA, żeby powstrzymać terrorystów? Dlaczego poległ komendant główny nowojorskiej straży? Czy martwy strażak mógł uratować kobietę uwiezioną w World Trade Center? Jak ubogi emigrant z Polski ocalił życie pięciu mężczyzn i swoje własne?

Tę bogatą w nieznane fakty i sensacyjne szczegóły książkę czyta się jednym tchem. Opowiada ona bowiem o 11. września 2001 r. poprzez dramatyczne przejścia ludzi, których los rzucił w sam środek tragicznej historii, zmieniając nasz świat raz na zawsze.

Wszystkie opisane w tej książce wydarzenia miały w rzeczywistości miejsce. Autentyczne są również postacie ich uczestników. Podobnie wszelkie inne podane przez autora fakty i okoliczności odpowiadają aktualnemu stanowi wiedzy na temat tragedii, która rozegrała się 11 września 2001 r. na Manhattanie. Odtwarzając wydarzenia godzina po godzinie i minuta po minucie autor opierał się przede wszystkim na relacjach z pierwszej ręki - stenogramach z przesłuchań naocznych świadków, raportach i materiałach rozmaitych komisji badających przebieg wypadków 11.09.2001 r. i towarzyszące im okoliczności, oraz na autentycznych nagraniach audio i wideo. Większość tych materiałów jest dziś trudno dostępna a wyłaniający się z nich obraz często odbiega od późniejszych przedstawień przetworzonych na użytek szerokiej publiczności.

[Self-publishing, 2005]